Pineks Klasa A | Podsumowanie 16. kolejki

Sporo emocji dostarczyła nam 16. kolejka Pineks Klasy A. Były zwycięstwa faworytów lecz nie obyło się bez niespodzianek!

Królewscy Jedlnia - Zorza Kowala 3:3 (1:1)
Skalski 16, S. Sałek 61, 65 - Boruciński 43, 57, Bednarek 86

Jedna z dwóch wielkich niespodzianek! Idąca pewnie po awans do Ligi Okręgowej drużyna Królewskich na własnym boisku została zatrzymana przez nasz zespół! Lider tabeli musi szybko wrócić na właściwy tor gdyż już w niedzielę znów na włąsnym boisku podejmą depczącą im po piętach Zwoleniankę Zwoleń.

KS Chomentów - Megawat Świerże Górne 1:1 (1:0)
Krajewski 14 - Kultys 89

Niespodzianka numer 2 w tej kolejce. Zdecydowanie najgorszy Megawat wydarł w końcówce punkt ekipie z Chomentowa. Czy "elektryczni" powalczą jeszcze o ligowy byt?

Zwolenianka Zwoleń - Energia II Kozienice 2:1 (1:0)
Karasiński 39, 55 - ??

Nie tracąca punktów wiosną Zwolenianka odniosła kolejne zwycięstwo. Ekipa ze Zwolenia uporała się z fatalną na wiosnę Energią tym samym zbliżając się do liderującej drużyny Królewskich zaledwie na 2 punkty.

Gracja Tczów - WUKS Ruda Wielka 2:1 (1:1)
Ćwiklak 12, Kozakiewicz 53 - Bredłowski 30

Swoje pierwsze wiosenne punkty zdobyła Gracja. Po porażkach z Plonem i Akcją tym razem zawodnicy z Tczowa pokonali na własnym stadionie drużynę z Rudy Wielkiej. Dzięki tej wygranej Gracja wskoczyła na 3 miejsce w tabeli.

Polonia Iłża - Akcja Jastrzębia 2:0 (0:0)
Dynya 75, M. Kutera 90+2

Aż do 75. minuty trzeba było czekać na bramki w Iłży. Najpierw Ivan Dynya wyprowadził gospodarzy na prowadzenie a w doliczonym czasie gry Michał Kutera ustalił wynik meczu. Tą wygraną Polonia pokazała, że w dalszym ciągu liczy się w walce o "okręgówkę".

KS Magnuszew - Plon Garbatka-Letnisko 1:4 (1:1)
Talaga 23 - Kocyk 5, 90+4, Śmielak 52, Rokita 90+3

Piorunująca końcówka Plonu przesądziła o ich zwycięstwie. Do samego końca gospodarze mieli szansę na wywalczenie choćby punktu lecz dwie szybkie bramki w końcówce pozwoliły drużynie Plonu zgarnąć komplet punktów.

Iskra Gózd - Gryfia Mirów 3:2 (2:0)
Lipka 25, Gołąbek 44, Rdzanek 90+1 - Grzmil 47, Dujka 78

W Kuczkach ciekawie było do samego końca. Najpierw to Iskra pewnie prowadziła lecz piłkarzą z Mirowa udało się odrobić dwubramkowe prowadzenie i wyrównać stan meczu. W 91. minucie meczu jednak to gospodarze zdobyli zwycięskiego gola i cieszyli się z trzeciego kompletu punktów na wiosnę.

Tabela:
1. Królewscy Jedlnia - 41 pkt
2. Zwolenianka Zwoleń - 39 pkt
3. Gracja Tczów - 31 pkt
4. Polonia Iłża - 30 pkt
5. Iskra Gózd - 30 pkt
6. Energia II Kozienice - 30 pkt
7. Plon Garbatka-Letnisko - 28 pkt
8. Akcja Jastrzębia - 27 pkt
9. Gryfia Mirów - 18 pkt
10. KS Chomentów - 16 pkt
11. ZORZA KOWALA - 13 pkt