Pineks Klasa A | Podsumowanie 15. kolejki

Królewscy i Zwolenianka zdecydowanie na czele tabeli, w dole robi się ciasno. Oto co działo się w 15. kolejce.

Najpierw jednak krótka relacja z niedzielnego meczu ze Zwolenianką.
Do Kowali przyjechał wicelider ligowej tabeli. To goście byli zdecydowanym faworytem tego meczu i niespodzianki niestety nie było. Zwolenianka od początku prowadziła grę, narzuciła nam swoje warunki i zmusiła nas do głębokiej defensywy. Mimo, że często gościli pod naszą bramką ich ataki nie były zbyt konkretne. My jedynie kontratakowaliśmy i wychodziło nam to całkiem nieźle. Wiele piłek posyłaliśmy na skrzydła do Michała Fryszkowskiego i Artura Borucińskiego. Ten drugi był bliski strzelenia gola, gdy Filip Michaluk zagrał dobrą piłkę między defensorów Zwolenianki, Boruciński oddał mocny strzał w stronę bramki lecz minimalnie się pomylił. W 30. minucie na osiemnastym metrze nasz obrońca zagrał piłkę ręką. W konsekwencji goście stanęli przed dobrą okazją na strzelenie bramki z rzutu wolnego i ją wykorzystali. Kilka minut później w polu karnym ekipy ze Zwolenia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bardzo dobrze główkował Damian Bednarczyk, piłka znalazła się w bramce i nasi zawodnicy cieszyli się z wyrównania. Radość ta jednak była przedwczesna gdyż sędzia liniowy uniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną naszego pomocnika. Na 5. minut przed przerwą niekryty w naszym polu karnym napastnik Zwolenianki strzelił bramkę na 2:0 i na przerwę schodziliśmy przegrywając dwoma golami. W drugiej połowie drużyna wicelidera jeszcze mocniej nas przycisnęła w efekcie czego dołożyła kolejne trzy trafienia. Ozdobą meczu niewątpliwie było trafienie naszego kapitana, czyli Michała Fryszkowskiego. Damian Bednarczyk zagrał długą piłkę w kierunku naszego skrzydłowego, ten uderzył z woleja i z około dwudziestu metrów pięknym strzałem zdobył dla nas bramkę honorową.