Pineks Klasa A | Podsumowanie 14. kolejki

fot. Mateusz Kot

W 14. kolejce Pineks Klasy A gr. I działo się naprawdę sporo. Oto podsumowanie tego, jak wyglądała pierwsza wiosenna seria gier na A-klasowych boiskach.

Zorza Kowala - Gryfia Mirów 1:3 (1:1)
Boruciński 16 - Dujka 39, D. Minda 63, K. Minda 85

Gracja Tczów - Plon Garbatka-Letnisko 1:2 (1:1)
Kozakiewicz 11 - Rokita 25, Śmielak 80

Ekipa z Tczowa szybko wyszła na prowadzenie i mogło się wydawać, że to gospodarze sięgną po komplet punktów. Nic bardziej mylnego. Ekipa Plonu pokazała charakter i strzelając bramkę w końcówce udało im się wywieźć z Tczowa komplet punktów.

Zwolenianka Zwoleń - KS Magnuszew 4:1 (1:1)
Karasiński 15, Kopeć 78, Gryczka 89, Kwaśnik 90+2 - Kalbarczyk 43

W Zwoleniu działo się wiele, między innymi niestrzelony rzut karny przez zawodnika gospodarzy, dwie czerwone kartki w ekipie gości. Do 78 minuty mieliśmy remis lecz ekipa Zwolenianki dopięła swego i strzeliła w końcówce 3 bramki dzięki czemu pewnie pokonali drużynę z Magnuszewa.

KS Chomentów - Akcja Jastrzębia 3:1 (2:1)
Skura 12, Tkaczyk 21, Białecki 88 - Wcibisz 29

Niespodzianka. Osłabiona przed startem rundy ekipa Pawła Piaska pokonała faworyzowaną przed tym meczem ekipę Akcji. Z przebiegu meczu to goście zdecydowanie zasłużyli na komplet punktów lecz z Chomentowa wyjechali bez choćby jednego oczka.

Polonia Iłża - Energia II Kozienice 8:0 (2:0)
Kaczmarczyk 9, Niewczas 23, 58, Kolecki 48, Godzisz 50, Turczyk 68, 87, samobójcza 69

Zwycięstwa Polonii można było się spodziewać lecz nikt nie przypuszczał, że mecz skończy się takim pogromem. Koncertowa gra Polonii przyniosła im aż 8 bramek i ostatecznie upokorzyli wyżej plasującą się w tabeli drużynę z Kozienic.

Iskra Gózd - WUKS Ruda Wielka 2:1 (2:0)
Gołąbek 18, Lipka 35 - Rogala 70

O sporym pechu mogą mówić piłkarze WUKS-u. Niestrzelony rzut karny oraz słupek w ekipie Krzysztofa Witarskiego nie pozwoliły zdobyć choćby punktu zawodnikom z Rudy Wielkiej.

Królewscy Jedlnia - Megawat Świerże Górne 12:0 (5:0)
S. Sałek 23, 39, 44, 47, 78, 87, Czerski 38, Jurczak 40, P. Sałek 67, Iwanowski 82, Wąsik 86, Chołuj 89

Demonstracja siły, jaką dysponuje lider tabeli. Prawdziwą strzelaninę urządził sobie Sebastian Sałek, który zaaplikował "czerwonej latarni" ligi aż 6 bramek.

Tabela:
1. Królewscy Jedlnia - 37 pkt
2. Zwolenianka Zwoleń - 33 pkt
3. Energia II Kozienice - 30 pkt
4. Gracja Tczów - 28 pkt
5. Polonia Iłża - 26 pkt
6. Iskra Gózd - 24 pkt
7. Akcja Jastrzębia - 24 pkt
8. Plon Garbatka-Letnisko - 24 pkt
9. Gryfia Mirów - 18 pkt
10. KS Chomentów - 15 pkt
11. ZORZA KOWALA - 12 pkt