Pineks Klasa A | Gryfia lepsza na inauguracje

W 14. kolejce Pineks Klasy A nasza drużyna przegrała na własnym stadionie z Gryfią Mirów 1:3.
Przed tym meczem mieliśmy nadzieję na lepszy rezultat, chcieliśmy zgarnąć pełną pulę lecz kompletnie nam się to nie udało. Od początku meczu rywale atakowali naszą bramkę lecz nasi zawodnicy skutecznie bronili do niej dostępu. Rywale oddawali wiele strzałów na naszą bramkę lecz żaden z nich nie zagroził w najmniejszym stopniu utratą bramki. W 16. minucie zagraliśmy szybko z kontry, Daniel Wosztyl zagrał idealną prostopadłą piłkę do Artura Borucińskiego, ten wyprzedził obrońce i wykorzystał sytuację sam na sam umieszczając piłkę w bramce strzałem między nogami golkipera gości. Od tego momentu ataki Gryfii jeszcze bardziej się nasilały, widać było, że dla nich liczy się tylko zwycięstwo. w 39. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Patryk Dujka zdobył bramkę wyrównującą i do przerwy mieliśmy remis. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się, to goście prowadzili grę i to oni raz za razem przeprowadzali ataki. W 63. minucie dopięli swego i Damian Minda zdobył bramkę na 2:1 dla Gryfii, blisko obrony tego strzału był Paweł Orłowski lecz piłka wpadła do bramki po jego rękach. W końcówce ewidentnie się otworzyliśmy angażując większą liczbę graczy w ataki na bramkę Gryfii. Nie przyniosło nam to oczekiwanego efektu w postaci bramki lecz gola na 3:1 zdobył Kamil Minda i ostatecznie to Gryfia wyjechała z Kowali z pełną pulą.

Zorza Kowala - Gryfia Mirów 1:3 (1:1)

Artur Boruciński 16' - Patryk Dujka 39', Damian Minda 63', Kamil Minda 85'

Mecz rozegraliśmy w składzie:
1. Paweł Orłowski, 18. Łukasz Bińkowski (70' 16. Piotr Bednarek), 11. Filip Michaluk, 6. Robert Piros, 15. Michał Fryszkowski (C), 4. Damian Bednarczyk, 19. Krzysztof Rozkuszka (65' 10. Wojciech Krzemiński), 20. Daniel Wosztyl, 5. Dawid Frankiewicz (75' 8. Maciej Gawor), 7. Artur Boruciński, 9. Filip Białczak.

Następne spotkanie rozegramy w niedzielę 24 marca o godzinie 11:00 na stadionie w Kowali a naszym przeciwnikiem będzie Zwolenianka Zwoleń.